Wat zegt de Bijbel over...?

foto 2




Er zijn onderwerpen waar je als christen mee worstelt, zoals sexualiteit voor het huwelijk. Of de vaak ouderwetse taal van de berijmde Psalmen. In deze rubriek komen deze onderwerpen aan de orde.


OPINIE Zonde en verlossing 10/02/2012
In De Reformatie van 10 februari wordt in een drietal artikelen het thema zonde en verlossing uitgewerkt. Dr. Hans Schaeffer, onderzoeker aan de TU in Kampen en redacteur van De Reformatie, signaleert dat spreken over verlossing tegenwoordig niet populair is; maar weinig mensen zijn zich ervan bewust dat ze verlossing nodig hebben.

OPINIE Geluk in de Bijbel 01/07/11
'De Bijbel lijkt op het eerste gezicht in haar spreken over geluk behoorlijk goed aan te sluiten bij hoe wij er in de kerk doorgaans over spreken: alleen de HEER maakt je echt gelukkig.' Ds. Henk Bondt uit Barendrecht betoogt dat we Bijbels geluk niet kunnen loskoppelen van aanvechting.

OPINIE Romantisch huwelijksideaal in Bijbels perspectief 20/05/11
“Seksualiteit vormt het zichtbare bewijs dat God Zijn schepping niet aan zichzelf overlaat” zo stelt Hans Schaeffer in 'de Reformatie'.